کاربرگ املای فارسی

این بار در تاریاد یک کار برگ املا یا همان ورقه‌ی املا را جهت استفاده در ارزشیابی‌ها  و امتحانات را جهت شما آماده نموده‌ایم. کاربرگ املای تاریاد اختصاصی طراحی شده است و آموزگاران، کارشناسان مراکز مشکلات یادگیری و پدران و مادران عزیز می‌توانند هنگامی که می‌خواهند از دانش‌آموز یا کودک خویش املا بگیرند از این برگه‌ی املاء استفاده نمایند.

از مزیت‌های این کاربرگ املا رعایت استانداردهای لازم از نظر طراحی است. رعایت فاصله‌ی استاندارد بین سطرها (دیگر نیازی به یک سطر در میان نویسی نیست.) و استاندارد بودن ضخامت خط زمینه و…

همچنان که در پیش نمایش می‌بینید به چهار نوع املا: املای تشخیصی ـ تکوینی ـ آموزشی ـ پایانی اشاره شده است؛ که همکاران می‌توانند گزینه‌ی مناسب را تیک بزنند.

فقط جهت یادآوری توضیح کوتاهی داشته باشیم بر روی این چهار نوع املا:

ـ املای تشخیصی: به املایی گفته می‌شود که در معمولاً در جلسات اوّل کلاس درس جهت آشنایی با میزان پیش دانسته‌های دانش‌آموز از وی به عمل می‌آوریم. می‌خواهیم بفهمیمم در چه وضعیتی قرار دارد.

ـ املای تکوینی: یا مرحله‌ای به ارزیابی‌های میانی گفته می‌شود که معلمان و کارشناسان یادگیری به صورت متناوب پس از چند جلسه‌ی آموزشی و یادگیری از کودک به عمل می‌آورند.

ـ املای آموزشی: املایی ست که با نیت و قصد آموزش دادن نه ارزشیابی نمودن انجام می‌شود. دقت داشته باشیم که در اینجا املاء گرفتن؛ روشی آموزشی است جهت یادگیری و آموزش املاء. (به زودی در تاریاد به ارائه‌ی مقالات آموزشی در این حوزه و بخصوص املای آموزشی خواهیم پرداخت.)

ـ املای پایانی: آخرین جلسه‌ی آموزشی در مراکز مشکلات یادگیری، ارزشیابی‌های نوبت و پایان سال از این گونه ارزشیابی‌ها محسوب می‌گردد.

همین حالا می‌توانید از طریق لینک انتهایی این پست کاربرگ املا را به صورت رایگان دانلود نمایید.

کتاب مجموعه کاربرگ املاء

کتاب مجموعه کاربرگ املا

همچنین اگر می‌خواهید به یک بسته‌ی کامل از انواع کاربرگ املا در ده مجموعه و بیش از ۸۰ صفحه را در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم  کتاب: مجموعه کاربرگهای املا را دانلود کنید.

 

ـ همچنین در این پست علاوه بر کاربرگ املا, فرم تحلیل اشتباهات املایی دانش‌آموزان نیز منتشر شده است که جهت استفاده در تشخیص مشکلات املایی کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ـ مشخصات یادبرگ:

 • عنوان: کاربرگ املا (ورقه‌ی املا)
 • کد: ۰۰۳۵
 • نوع فایل: PDF
 • حجم: ۳۲ KB
 • سایز: A4
 • تعداد صفحات: ۱
 • دانلود: رایگان

 

 

1 پاسخ
 1. زینب ابراهیم زاده
  زینب ابراهیم زاده گفته:

  سلام استاد بزرگوار .کانالتون به همراه راهکارهای عالی و بی نظیرش واقعا حرف نداره .من سال اولی هست که پایه اول تدریس میکنم .خیلی از شما ایده میگیرم .راهتان پرفروغ

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =