معرفی پرزی prezi

پیش نوشت: قبلاً در اینجا  یک معرفی کوتاه از پرزی prezi   داشتیم. همچنین بنده یک مقاله‌ی کامل ( ۱۰ صفحه‌ای) در مورد معرفی و آشنایی با پرزی نوشتم و به آقای حافظی نژاد تقدیم نمودم که در سایت پر محتوای خویش “روش تدریس” آن را منتشر ساختند. ( فکر کنم اواخر سال ۱۳۹۴ بود.) حالا دوست داشتم یک کپی از آن را هم تقدیم مخاطبان تاریاد نمایم.

 

 

پس نوشت: در آینده زمان و فرصت دست دهد؛ بیشتر از پرزی  و آموزش prezi خواهم نوشت. فقط به چند نکته‌ی تکمیلی همین جا اشاره کنم که بعداً بیشتر در موردش بحث و احتمالاً گفت و گو داشته باشیم:
یک: پرزی یک برنامه‌ی عالی برای ساخت ارائه‌های جذاب است و خلاقیت نقش پررنگی در آن بازی می‌کند.
دو: کسانی که از ساخت ارائه با  ‌powerpoint  خسته شده‌اند و دنبال جایگزین دیگری می‌گردند؛ فکر کنم پرزی بهترین جایگزین است.
سه: ساخت ارائه با prezi به آسانی ساخت ارائه با  powerpoint نیست؛ اگر دنبال دردسر نیستید و یا زمان کافی ندارید؛ فعلاً کوچ نکنید.

چهار: ساخت یک ارائه‌ی خوب می‌تواند بر تدریس و آموزش و ارائه‌ی شما تاثیر شگرفی داشته باشد؛ پس منطقی است بیشتر برای ساخت آنها وقت بگذارید.
پنج: لطفاً اگر بر موضوعی که می‌خواهید ارائه دهید؛ تسلط کافی ندارید؛ دنبال بهانه نگردید؛ نرم‌افزارهای ساخت ارائه گناهی ندارند؛ و البته در این صورت هم فرق چندانی نخواهند داشت. این را گفتم که مورد ششم را با آن تکمیل کنم.

شش: تحت هیچ شرایطی یک عالمه متن و نوشتار و عکس بر روی یک اسلاید نریزید و از روی آن شروع به خواندن کنید؛‌ این سم مهلک ارائه‌ی شماست. لطفاً با خود مهربان باشید و ارائه‌کُشی نکنید!
تا بعد…

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =