مراحل رشد گفتار و زبان کودکان از تولد تا ۵ سالگی

مراحل رشد گفتار و زبان در کودکان

امروز می‌خواهیم پوستری را با شما به اشتراک بگذاریم که مراحل رشد گفتار و زبان کودکان را از تولد تا ۵ سالگی را به صورت مرحله به مرحله و ریز فهرست‌های کامل نشان می‌دهد. این جدول شامل چهار ستون گوش کردن و توجه کردن، درک کردن و فهمیدن، حرف زدن و تولید آواهای گفتاری و مهارتهای اجتماعی می‌باشد که هر کدام از آنها با توجه به سن از تولد تا ۵ سالگی به ۹ ردیف تقسیم بندی شده است.
این پوستر با از طرف همکار پرتلاش خانم اعتمادزاده از ادمین‌های گروه متخصصین مراکز مشکلات یادگیری کشور ترجمه و توسط خانم دکتر سمیه نظری ویراستاری و نظارت بر کار ترجمه انجام گرفت و در نهایت توسط تاریاد طراحی آن صورت گرفت.
این پوستر می‌تواند برای مراکز بهداشتی، مهد کودکها، مراکز ویژه‌ی مشکلات یادگیری، مدارس و مکانهای آموزش – پرورشی و…کاربردی و مفید باشد. بی‌شک یافتن اطلاعات ریز و درشتی این چنین در قالب یک جدول، با ذکر مصادیق، مثالها و نمونه‌های عینی که در محتوا ذکر گردیده است؛ جهت آگاهی بخشی از مراحل رشد گفتار و زبان در کودکان بسیار مفید خواهد بود.
این پوستر در قالب فایل عکس با کیفیت نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد. که می‌توانید از آن جهت چاپ در سایز بزرگ بهره ببرید.
یادآوری می‌گردد سایز اصلی ۵۰ در ۷۰ سانتی‌متر می‌باشد؛ که البته با توجه به کیفیت بالای تصویر در سایزهای بزرگ‌تر نیز قابل پرینت و استفاده است.

پی‌نوشت: این پوستر جهت استفاده‌ی مراکز آموزشی و پرورشی  به صورت رایگان به اشتراک گذاشته شده است. طبیعی است حق انتشار در تیراژ بالا و استفاده‌‌‌ی تجاری از آن منوط به کسب اجازه می‌باشد.

 

 

دانلود فایل پوستر مراحل رشد گفتار و زبان در کودکان

2 پاسخ
  • کمال بهرنگ
   کمال بهرنگ گفته:

   سلام
   انتهای پست بر روی عبارت:
   دانلود فایل پوستر مراحل رشد گفتار و زبان در کودکان
   کلیک کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =