پیش نوشت۱: این مجموعه فرم و کاربرگ ویژه‌ مراکز آموزش و توانبخشی مشکلات ویژه‌ی یادگیری طراحی گردیده است.
پیش‌نوشت ۲: این مجموعه را در گروه تخصصی مشکلات ویژه‌ی یادگیری به اشتراک گذاشته‌ام.

برای هر کدام از کاربرگهای این مجموعه توضیحی کوتاه به صورت فایل صوتی ارسال کردم که در اینجا همان نمونه فرمها با توضیحات صوتی منتشر می‌گردند و در انتها این مجموعه کاربرگ تشخیصی به صورت pdf تقدیم‌تان خواهد شد.

 

این مجموعه متشکل از تعدادی فرم و کاربرگ است که در فرایند تشخیص و کاربست روشهای درمانی و آموزشی کاربرد دارند. امید که با به اشتراک‌گذاری تجارب خویش با هم‌دیگر بتوانیم، ویرایش‌های جدیدی از آن ارائه دهیم و با طراحی خلاقانه و اثر بخش بتوانیم به اطلاعات جامعی جهت ارزیابی و تشخیص مشکلات یادگیری کودکان دسترسی داشته باشیم.
هر چند این مجموعه جهت استفاده در مراکز ویژه‌ی مشکلات یادگیری طراحی شده است. اما در صورت لزوم و با کاربست راهنمایی‌های لازم، آموزگاران نیز می‌توانند از تعدادی از آنها در طول سال‌تحصیلی و در جهت تشخیص مشکلات آموزشی و یادگیری کودکان استفاده نمایند.
تعدادی از فرم‌های این مجموعه به صورت کاملاً اختصاصی توسط تاریاد طراحی و تولید گردیده است و جهت کاربست آموزشی و غیر انتفاعی در سطح مراکز و مدارس در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد. تکثیر و انتشار آنها به صورت گسترده در قالب کتاب یا دفاتر و…و تجاری سازی آنها منوط به کسب اجازه‌ی کتبی است. تعدادی از کاربرگهای این مجموعه مانند کاربرگ املا  و کاربرگ تحلیل توسط تاریاد چاپ و منتشر گردیده است.

نمونه کاربرگهایی که احتیاج به توضیحات اضافی داشتند را با هم ببینیم.

ـ فرم ارجاع دانش‌آموز به مرکز آموزش و توانبخشی مشکلات ویژه‌ِ یادگیری

 

 

ـ کاربرگ گزارش و نظر معلم

 

ـ کاربرگ املای تشخیصی تکوینی آموزشی پایانی

 

 

ـ کاربرگ تحلیل املا

 

ـ کاربرگ ارزشیابی خواندن الفبای فارسی

 

ـ کاربرگ گزارش نویسی و خلاصه فعالیت آموزشی و درمانی به صورت روزانه

 

ـ کاربرگ فرم جامع گزارش به مدرسه

 

ـ توضیحاتی در مورد چینش کاربرگها در پرونده‌ دانش‌آموزان

در انتها هم مجموعه کاربرگها و فرم های مورد نیاز جهت ارزیابی‌های تشخیصی و بالینی جهت درج در پرونده‌ی کودکان دارای مشکلات ویژه‌ی یادگیری ( اختلالی یادگیری خاص) به صورت pdf  تقدیم حضورتان می‌گردد.

ـ خوب امیدوارم کاربرگها و فرمهای تشخیصی و مشترک پرونده‌ها مورد استفاده‌ی شما همکاران گرامی قرار بگیرد. از آنها استفاده کنید و نواقص و اشکالات و از همه مهمتر پیشنهادات و تجربیات خویش را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید. حتماً‌ در ویرایشهای جدید نظرات خوبتان را اعمال خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − شش =