شکل را کامل کن و رنگ بزن
ـ توضیحات:

مجموعه یادبرگ (کاربرگ) های شکل را کامل کن و رنگ بزن؛ در جهت پرورش خلاقیّت در کودکان و همچنین افزیش و بهبود مهارت‌های دیداری حرکتی کودکان، مؤثر می‌باشد.

این مجموعه از ۶ تصویر تشکیل شده است. که به ترتیب از گویایی و کامل بودن تصویر کاسته شده و شکل ناقص‌تر خواهد شد.

از دانش‌آموز یا فرزند خویش بخواهید که تصویر نخست را کامل کند. در صورت نیاز، می‌توانید وی را راهنمایی کنید و بگویید که این تصویر یک (کامیون، ماشین باری و…) است. به دلخواه شکل را کامل کن و رنگ بزن. لطفاً بیشتر از این، کودک را راهنمایی نکنید؛ بگذارید کودک با توجه به سلیقه، توانایی و خلاقیّت خویش، تصاویر را کامل کند. مهم فرآیندی است که کودک طی خواهد کرد و محصول جدیدی است؛ که حاصل خلاقیّت کودک است.رنگ آمیزی تصاویر توسط کودک

با این کار کودکان می‌توانند و از آن مهمتر می‌فهمند که خارج از غالب تکالیف درخواستی، که همواره یک جواب مشخص دارند؛ به فعالیتی دوست داشتنی دست بزنند که جواب‌های متنوعی برای آن خواهند داشت و پاسخی را  که خودشان دوست خواهند داشت؛ ارائه خواهند داد نه آنچه ما دیکته خواهیم کرد و انتظارش را داریم.

ـ پداران و مادران عزیز، کارشناسان مراکز بهبود یادگیری (مشکلات یادگیری یا اختلالات یادگیری) می‌توانید از این یادبرگها در خانه و مراکز یادگیری استفاده نمایید. همکاران گرامی در کلاس‌های درس، نیز می‌توانند از این کاربرگ‌ها، در ساعات درسی مانند: هنر استفاده نمایند.

ضمناً خوشحال خواهیم شد: نقد و نظر و ایده‌های خوب دوستان را داشته باشیم؛ تا بتوانیم محتوایی به روز و بهتر طراحی نموده و گامی هر چند کوچک در راستای تولید محتوای آموزشی استاندارد برداشته باشیم.
تصویر کامل و رنگ آمیزی شده

تصویر کامل و رنگ آمیزی شده

 

ـ مشخصات یادبرگ:

  • عنوان: شکل را کامل کن و رنگ بزن.
  • کد: ۰۰۴۳
  • نوع فایل: PDF
  • حجم: ۱۲۰KB
  • سایز: A4
  • تعداد صفحات: ۷
  • دانلود: رایگان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =