رنگ آمیزی_خانه

یکی از فعالیت‌های مورد علاقه و درخواستی کودکان رنگ‌آمیزی است. در این پست ۵ تصویر از انواع خانه به صورت سیاه و سفید تقدیم می‌گردد.

تصاویر عمداً بدون کادر انتخاب شده‌اند. تا کودکان به دلخواه چیزی به آن بیفزایند.

ـ چند نکته راجع به این‌گونه رنگ‌‌آمیزی‌ها:

ـ بگذارید کودکان خودشان با سلیقه‌ی خودشان رنگ بزنند. شما اجبار یا بایدی را نداشته باشید. در صورت صلاحدید فقط پیشنهاد بدهید در هر صورت انتخاب و تصمیم گیری درباره‌ی رنگ هر بخش با فرزندتان هست. (تمرین مهارت تصمیم‌گیری)

ـ پیشنهاد بدهید که این خانه‌ها را ببین؛ کدام یک را دوست داری، رنگ بزنی؛ تا برایت چاپ کنم؟ دادن حق انتخاب، باعث بالا بردن مشارکت و بیشتر شدن انگیزه‌ی کودکان در انجام دادن فعالیت‌‌ها می‌گردد. حتی ببینید؛ اگر دو فعالیت هست که نیاز هم هست هر دو فعالیت را فرزندتان انجام دهد؛ نگویید: “زود باش نقاشی‌ات را تمام کن و بعد برو سراغ کتاب داستان. در عوض به جایش بگویید: “دوست داری اول نقاشی‌ بکشی یا کتاب داستان بخوانی؟ اجازه‌ی انتخاب داشتن، باعث می‌شود از تصمیم و فعالیتی که انجام می‌دهیم بیشتر لذت ببریم و مسولیت آن را نیز بر عهده بگیریم.

ـ همیشه بخشی را برای خلاقیت و نوآوری در نظر بگیرید. همین نقاشی‌ها را ببینید می‌توانید از فرزندتان بخواهید چیزی به آن‌ها بیفزایند. یک درخت کنار خانه، چند کوه آن‌ دورترها و یا خورشیدی در آسمان. بگذارید گام گذاشتن در مسیرهای جدید و دست زدن به ابتکار چیزی پذیرفته شده باشد؛ نه چیزی عجیب و غریب که کسی جرات نکند به آن فکر کند.

در پایان این مجموعه را با شما به اشتراک می‌گذارم. دوست داشتید می‌توانید تجارب خویش از این رنگ‌آمیزی‌ها و کاربست پیشنهادات بالا را با تاریادی‌ها به اشتراک بگذارید.

 

دانلود ۵ صفحه رنگ‌آمیزی خانه .pdf

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =