اینفوگرافی آمار افت واز دست دادن یادگیری در تابستان

سال تحصیلی که تمام می‌شود و چهار ماه تعطیلات تابستانی که فرا می‌رسد! (یک ماه از بهار را هم به حساب تعطیلات تابستانی بگذارید.) کودکان هم از علم آموزی و دانش‌اندوزی سیستم رسمی فارغ می‌شوند.

اینگونه است که همین تعطیلات و دوری از محیط یادگیری و یادآوری علاوه بر خوشی‌های بی‌شماری که دارد؛ تلخی‌هایی را نیز به همراه خواهد داشت. آنگاه که بعد از تعطیلات و با شروع سال تحصیلی جدید به کلاس درس می‌رویم و می‌بینیم که دانش‌آموزان کلاس، در حد انتظار ما نیستند. به خود نهیب می‌زنیم که، امسال سال سختی برای آموزش خواهد بود.

با این اوصاف، این بار به سراغ اطلاعاتی رفتیم که از اُفت و از دست دادن یادگیری دانش‌آموزان در تابستان سخن می‌گوید. شنیدن و خواندن این آمار از زبان اینفوگرافی دیدنی است. اما قبل از آن دوست دارم نکته‌ای را یادآوری نمایم؛ دانش‌آموزان در ایام تعطیلات حجم زیادی از یادگیری‌هایشان را از دست می‌دهند؛ چیزی که تا قبل از این برای ما باور کردنی نبود و یا شاید تاکنون به آن توجه نکرده‌ بودیم.

حال با آگاهی از این امر می‌توانیم؛ سال تحصیلی جدید را بهتر و با آمادگی بیشتری شروع نماییم:

 

اینفوگرافی: اُفت و از دست دادن یادگیری در تابستان

اینفوگرافی: افت و از دست دادن یادگیری در تابستان

پی نوشت۱: خوب اگر تا پایان این اینفوگرافی را خوانده باشید؛ تبریک می‌گویم؛ جایزه دارید! می‌توانید این اینفوگرافی را در مقیاس بزرگتر و کیفیت بهتر جهت چاپ در اختیار داشته باشید. pdf آن را از طریق لینک زیر دریافت نمایید.

اینفوگرافی: آمار و اُفت از دست دادن یادگیری در تابستان

پی‌نوشت ۲: ترجمه و باز طراحی این اینفوگرافی حاصل کار مشترک تاریاد و نویسا است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پانزده =