ترکیب نشانه ها، ترکیب صامت و مصوت

 

در این پست یک معرفی ویژه داریم؛ مجموعه‌ی فلش کارت ترکیب نشانه‌ها

ترکیب نشانه‌ها، ترکیب الفبا‌، ترکیب صامت و مصوت و چند عبارت دیگر از جمله نامهایی است که ما معمولاً  برای این مجموعه به کار برمی‌بریم. امّا آنچه اینجا می‌خواهیم بدان بپردازیم چیزی فراتر از آن است و آن معرفی یک مجموعه‌ی ویژه و کامل خواهد بود.
این مجموعه با دقّت خاصی طراحی گردیده است و طراحی زیبای آن این مجموعه را خواستنی و دوست‌داشتنی نموده است. به گونه‌ای که در این مجموعه اندازه‌ی دندانه، محل نقطه‌ها، اتصالات، فواصل حروف و… متناسب با نوع ترکیب ویرایش و بازطراحی شده و این کار به خوانایی و زیبایی حروف و ترکیب‌ها افزوده است.

با ما همراه باشید تا با مزیت‌های این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

ـ بازطراحی و ویرایش اتصالات، دندانه، کشیدگی و … در حروف و ترکیب‌ها:

تغییر محل نقطه و دندانهتغییر محل نقطه و دندانه در ترکیب‌ها

.

.

تغییر محل اتصالات حروف

تغییر محل اتصالات حروف

.

.

تغییر محل اعراب و نقطه ها در ترکیب حروف

تغییر محل اعراب،نقطه‌ها و کشیدگی حروف در ترکیب

.

.

اصلاح محل نقطه و کشیدگی دندانه

اصلاح محل قرارگیری نقطه‌ها و کشیدگی دندانه (حروف غیر آخری که دنباله‌ی آنها روی خط زمینه کشیده می‌شود.)

ـ برای نخستین بار در این مجموعه تمامی ترکیب‌های مصوّت و صامت به صورت کامل طراحی شده است. یعنی هر کدام از مصوّتهای (آ  او  ایـ  اَ  اِ  اُ ) در اوّل ترکیب قرار گرفته و تمامی حروف الفبا (شکل غیر آخر یا آخر) هم با آنها ترکیب شده‌اند و  322 ترکیب دیگر  ایجاد شده است.

نمونه ترکیب مصوت و صامت

ترکیب مصوت و صامت 8 فلش کارتکه با ترکیبهای صامت و مصوّت که تعداد آنها هم 248 ترکیب است؛ مجموعاً 570 ترکیب ایجاد شده و محتوای این مجموعه را تشکیل می‌دهند. با در نظر گرفتن دو مدل طراحی: 4تایی و 8 تایی در یک صفحه تعداد: 1140 فلش کارتِ ترکیب، در این مجموعه موجود است.

محتوای مجموعه

مجموعه ترکیب صامت و مصوت . مصوت و صامت

 

17,000 تومانسفارش

با توجّه به مزیت‌های فوق می‌توان گفت؛ مجموعه فلش کارت ترکیب نشانه‌ها کاملترین مجموعه‌ی موجود در این زمینه می‌باشد.

ـ ترتیب قرار گرفتن حروف در این مجموعه بر مبنای آموزش ترتیبی الفبایِ فارسی در پایه‌ی اوّل ابتدایی می‌باشد. یعنی قدم به قدم همراه آموزش شما ترکیب مورد نظر را در اختیار خواهید داشت.

ـ طراحی بر اساس دو مدل 8 تایی و 4 تایی:

نمونه‌ای از صفحات 8 تایی

8 عدد فلش کارت ترکیب نشانه ها

نمونه‌ای از صفحات 4 تایی

ترکیب صامت و مصوت 4 تایی

ما آموزشکاران خوب می‌دانیم که کاربست و استفاده از ترکیب صامت و مصوّت در آموزش، منجر به افزایش و بهبود مهارت خواندن و نوشتن در دانش‌آموزان خواهد شد. آموزگاران و پدران و مادران عزیز می‌توانند با به کارگیری این مجموعه در کلاس درس و خانه، به آموزش و یادگیری کودکان کمک نمایند.

در ادامه می‌توانید 35 صفحه از مجموعه فلش کارت ترکیب صامت و مصوّت را به صورت رایگان دانلود نمایید. اگر هم دوست داشتید این مجموعه را به صورت کامل در اختیار داشته باشید به بخش یادبرگ‌های ویژه:

مجموعه فلش کارت ترکیب نشانه‌ها

مراجعه فرمایید.

 

ترکیب نشانه ها. ترکیب صامت و مصوت

دانلود رایگان 35 صفحه از  مجموعه ترکیب نشانه‌ها:

ـ مشخصات این یادبرگ:

ـ عنوان: ترکیب نشانه‌ها

ـ کد: 0053

ـ نوع فایل: PDF

ـ حجم: 1/07 MB

ـ سایز: A4

ـ تعداد صفحات: 35

ـ دانلود: رایگان

سفارش

2 پاسخ
 1. کمال برنگ
  کمال برنگ گفته:

  سلام خانم مظهری
  متشکرم بابت اظهار لطف و نظرتان.
  خوشحالم که محتوای تولیدی ما بتواند رضایت بیشتر شما را در پی داشته باشد و کاربردی و مفید باشند.
  در مورد سایز ترکیب‌ها فکر کنم منظورتان ترکیبهای 4تایی در یک کاربرگ باشد. در این مورد راست می‌فرمایید برای غالب ترکیبها می‌توان سایز را کمی بزرگتر در نظر گرفت.اما آنچه در طراحی کار ما را پیچیده‌تر کرد بزرگی برخی از ترکیبها بود که در کادر جا نمی‌شدند و از کادر بیرون می‌زدند. نخست برای رعایت استاندارد در طراحی وزیبایی کار ناگزیر به انتخاب بزرگترین سایزی بودیم که همه‌ی ترکیبها را بتوان در کادر قرار داد. بعد هم چون برخی از ترکیبها ریزتر نشان می‌دادند و بخش بیشتری از کادر سفید مانده بود سایز را کمی بزرگتر در نظر گرفتیم واز آن طرف برخی از ترکیبها مثل: گی – اوگ و … را در طراحی ویرایش کردیم به گونه‌ای که کمترین لطمه‌ای به زیبایی کا ر بخورد یعنی سرکش ک و گ را کوچکتر نمودیم و یا برخی از حروف مثل غ آخر را در ترکیبها بالا کشیدیم که در کادر جا بشوند.
  ما در آینده ویرایشهای جدیدی از کارهایمان خواهیم داشت تا آن زمان اگر مشکل داشتید یا ترکیبها را در کاغذ سایز بزرگتر مثل A3 چاپ کنید یا اگر از طریق دستگاه کپی ( اول یک سری پرینت بگیرید) درصدی آنها را بزرگنمایی کنید مثلا ده درصد (زوم دستگاه روی 110) و بعد کپی بگیرید.
  در مورد کاربرگ تقارنها هم می‌توان تعدا کاربرگ بیشتری برای کلاس اولی ها با سطح دشواری متناسب با سن آنها طراحی نمود. که آن هم در ویرایشهای آتی این محصول مد نظر قرار خواهد گرفت.
  باز هم بابت تیزبینی و نظرات خوبتان متشکرم
  موفق باشید.

  پاسخ
 2. مظهری
  مظهری گفته:

  با سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه بابت خلاقیت ها و محصولات خوبتان،
  جناب آقای برنگ من همان روز اولی که این محصول رو بر روی سایت قرار دادید، دانلود و چاپ کردم ، ولی مشکلی دارم و اون اینکه سایز ترکیب های نوشته شده در هر کارت نسبت به اندازه کارت کوچکه ،کاش اندازه ی نوشته هارو بزرگتر کنید تا خواندن آن برای همه ی بچه ها ,حتی برای اون هایی که میز آخر می نشینند هم راحت بشه.

  در ضمن کاربرگ های تقارنتان خیلی برای بچه ها سخته ، من خودم چندین صفحش رو به تعداد کل کلاس کپی گرفتم ولی با دادن اولین کاربرگ تقارن و دیدن ناتوانی بچه ها در انجام آن دیگر نتونستم بقیه کاربرگ هارو به بچه ها بدم ،کاش برای تمرین و آموزش تقارن شکل های ساده تری رو در نظر بگیرید ،چون دانش آموزان کلاس اول حتی از پس تقارن های ساده ی کتاب درسی هم برنمیان.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =