برگزاری کارگاه آموزشی طرح درس نویسی

کارگاه آموزشی طرح درس نویسی

اخبار تاریاد: برگزاری کارگاه آموزشی طرح درس نویسی

روز یک شنبه تاریخ: ۹۳/۱۱/۱۲ کارگاه آموزشی طرح درس نویسی در محل مدرسه‌ی استثنایی باغچه بان شهرستان مریوان، با حضور همکاران این مدرسه، معلمان و مربیان مراکز مشکلات یادگیری شماره یک (کوشا) و شماره دو این شهرستان و همکاران مرکز مشکلات یادگیری غیر دولتی افراز برگزار گردید.

هدف از این کارگاه آشنایی همکاران و معلمان عزیز با شیوه‌ی نگارش طرح درس سناریویی، جهت شرکت در جشنواره‌ی الگوهای برتر تدریس بود.

طرح درس چیست؟ چگونه طرح درس بنویسیم؟ طرح درس سناریویی، آشنایی با رئوس عناوین یک طرح درس، شناخت اهداف رفتاری و… از جمله مطالبی بود که در این جلسه در حضور همکاران، تشریح و تبیین گردید.

هم‌چنین با بررسی یک مصداق واقعی و ارائه‌ی طرح درس سناریویی جشنواره‌ی تدریس جهت الگوگیری و تشریح گام‌ها و مراحل یک طرح درس مطلوب، سعی گردید همکاران به بهترین شیوه جهت نوشتن یک طرح درس خوب، ترغیب و تشویق گردند.

هم‌چنین در این کارگاه با بهره‌گیری از ارائه‌دهنده‌ی جذاب Prezi  ضمن بالا بردن کیفیت اجرا، باعث جلب توجه بیشتری هم شد. در این جا معرفی پرزی پرداخته‌ایم و آموزش‌ Prezi را هم در آینده خواهیم داشت.

در آینده، منتظر مقالات تخصصی در زمینه‌ی طرح درس نویسی در تارنمای یادگیری تاریاد باشید.

فایل اجرایی این جلسه را می‌توانید این‌جا ببینید: طرح درس نویسی

ضمناً در این جلسه دو تن از همکاران برگزیده جشنواره‌‌ی الگوهای برتر تدریس ابتدایی شهرستان، خانم‌ها:نرمین فرجی و نسرین بیدل از همکاران شاغل در دبستان شاهد، در خصوص  اجرای رویکرد درس پژوهی به ارائه‌ی آموزش‌های لازم پرداختند.


تاریاد آمادگی خود را برای برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌ی آموزش و یادگیری اعلام می‌دارد. مدارس می‌توانند جهت هماهنگی از طریق ارتباط با ما درخواست خویش را ارسال نمایند.

 

 

آموزش طرح درس نویسی

ـ عکاس در قاب اسلاید!

همکاران شرکت کننده در کاگاه طرح درس نویسی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *